Makijaż permanentny

zabieg makijaz permanentny

Codzienne wykonywanie dokładnego makijażu bywa nużące, zajmuje sporo czasu, a zakup wysokiej jakości, trwałych kosmetyków jest kosztowny. Stąd też rosnące wśród kobiet w różnym wieku zainteresowanie makijażem permanentnym. To trwałe rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze i gwarantuje piękny wygląd o każdej porze i każdego dnia. Makijaże permanentne wykonujemy od kilku lat i możemy pochwalić się sukcesami: klientki wychodzą z gabinetu zachwycone swoim nowym wyglądem, polecają nas przyjaciołom i wracają na kolejne zabiegi.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny wykonywany jest w podobny sposób jak tatuaż, czyli polega na wprowadzeniu płytko pod skórę specjalnego, bezpiecznego dla zdrowia i trwałego barwnika. To specjalistyczny zabieg kosmetyczny, którego efektem jest trwałe podkreślenie koloru ust, zagęszczenie i wymodelowanie brwi lub zaakcentowanie oczu za pomocą kresek na powiekach. Efekt, jaki uzyskujemy za pomocą nowoczesnego urządzenia, jest bardzo naturalny.

Makijażystka specjalizująca się w makijażu permanentnym używa aparatu igłowego oraz pigmentów, które są nietoksyczne, niealergizujące i odpowiednio dobrane do karnacji skóry i potrzeb przeprowadzonego zabiegu. Igły zaś są zawsze jednorazowe. Podczas zabiegu klientka może odczuwać ból wiążący się z nakłuwaniem skóry, jednak możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego. Efekt wizyty w gabinecie widoczny jest od razu, jednak po dwóch tygodniach warto przyjść na kontrolę i wykonać ewentualne korekty. Piękny makijaż widoczny jest przez 3 do 5 lat, czasami jednak warto barwnik odświeżyć, udając się na wizytę do kosmetyczki raz do roku.

Wyglądaj zawsze pięknie – skorzystaj z naszej oferty!

Makijaż permanentny podkreśla naturalną urodę, ukrywa wszelkie niedoskonałości, ale co niezwykle ważne: nie rozmazuje się i zawsze wygląda nienagannie. Panie, które nie radzą sobie z eyelinerem, z konturówką, nie potrafią malować brwi tak, by wyglądały, jak prawdziwe, a do tego wolą czas spędzać w inny sposób niż przed lustrem, już doceniły zabiegi trwałego makijażu w naszym warszawskim gabinecie.

Dla wielu z nich makijaż permanentny jest też lekiem na olbrzymie kompleksy, ponieważ trwale maskuje niedoskonałości urody, takie jak blizny, przebarwienia, plamy. Pomaga też osobom chorym, które utraciły naturalne brwi czy rzęsy w wyniku leczenia chorób nowotworowych lub wypadków.

Makijaż permanentny oczu

Wykonywany w naszym gabinecie makijaż permanentny oczu ma przede wszystkim wyeliminować konieczność codziennego wykonywania kresek na górnej i dolnej powiece. Dla wielu klientek robienie ich za pomocą kredek czy eyelinerów jest trudne, bo wymagają wprawy, ćwiczenia i odpowiednich kosmetyków.

Często ich mankamentem jest rozmazywanie się w wyniku pocierania oczu lub wilgoci panującej w powietrzu. Kreski na górnej i dolnej powiece (albo jednej z nich) wykonane trwale za pomocą barwnika są precyzyjne i korygują wygląd oczu, nie zmywają się pod wpływem demakijażu, kąpieli, a oczy zawsze wyglądają perfekcyjnie. Często kreski wystarczą, aby powiększyć oczy i zwrócić na nie uwagę znajomych i rodziny. Ponadto optycznie zagęszczają rzęsy.

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust pozwala na optyczne ich powiększenie, wyregulowanie konturów i podkreślenie czerwieni. To dlatego też bywa alternatywą dla bolesnych i inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Usta stają się bardziej wyraziste za sprawą barwnika, który jest dobierany do naturalnego koloru warg. Nie są przesadnie czerwone, nie wyglądają na umalowane, ale są pełniejsze, kuszące i zwykle wymagają jedynie podkreślenia błyszczykiem.

Makijaż permanentny brwi

Obecnie obowiązuje moda na wyregulowane, wyraźne brwi i wiele pań rysuje je za pomocą kredki lub pomady, poświęcając na zabieg swój cenny czas. Za pomocą makijażu permanentnego brwi można uzyskać naturalny efekt gęstych i nienagannie ułożonych łuków brwiowych. Brwi nabierają kształtu, są wyregulowane, a włoski domalowane za pomocą pigmentu są gęste i ujarzmione jednocześnie.Metoda ta nazywa się microblading. Microblading można podzielić na: domalowywanie włosków, efekt cienia, efekt pudru, efekt ombre – cieniowany puder, jaśniejszy od nasady, ciemniejszy przy końcu łuku brwiowego.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

Makijaż permanentny jest zabiegiem polegającym na podaniu pod skórę barwnika, dlatego nawet katar może być powodem do przełożenia terminu wykonania takiego make-upu. Jednak zdrowy rozsądek, oddanie się w ręce specjalisty i rzetelna rozmowa z osobą, która makijaż wykonuje, wystarczą, by nie doszło do żadnych komplikacji.


Makijaż permanentny nie może być wykonany na osobie w ciąży i podczas karmienia piersią. To zalecenia częste w takim przypadku, ponieważ nie wiadomo, jak zadziałała na mamę i jej dziecko znieczulenie miejscowe. Nie wolno poddać się zabiegowi w czasie przeziębienia, aktywnej opryszczki, jęczmienia oka, jakiejkolwiek infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Makijażu permanentnego nie można też wykonać na pacjentkach z epilepsją, łuszczycą, zaburzeniami krzepliwości krwi, przyjmujących sterydy bądź żelazo.

Nie jest on wskazany u osób przechodzących terapię leczenia nowotworów, u osób z chorobami siatkówki lub rogówki oraz ze skłonnościami do tworzenia się blizn i trudno gojących się ran. Osoby ze skłonnościami do silnych alergii powinny zapoznać się ze składem pigmentów oraz środków znieczulających, które będą użyte podczas zabiegu. Przeciwwskazaniem jest też świeża opalenizna albo wcześniejszy zabieg medycyny estetycznej. W takich przypadkach lepiej nieco poczekać z wykonaniem makijażu.


Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wykonania makijażu permanentnego ze względu na stan zdrowia, zawsze można poszukać opinii zaufanego lekarza.

Cennik

Klientki z Warszawy, które pragną wykonać makijaż permanentny w naszym salonie, mają do wyboru szeroką ofertę usług. Ich ceny zależą od miejsca, na którym makijaż jest wykonywany, od zastosowanej techniki, od potrzeb indywidualnych każdej klientki. Cennik makijażu permanentnego jest więc bardzo zróżnicowany. Zachęcamy do zadawania pytań, do kontaktu z nami i do konsultacji ze specjalistami, którzy doradzą, jaką metodę wybrać, by cieszyć się znakomitym rezultatem i określą cenę konkretnego zabiegu.