Karboksyterapia

W dzisiejszych czasach korzystanie z usług salonów urody to nie tylko sposób na poprawienie mankamentów urody. Wiele z oferowanych zabiegów ma też na celu poprawienie ogólnego stanu naszego ciała i organizmu, także pod względem zdrowotnym. Zabiegi takie, jak mikrodermabrazja, depilacja laserowa, mezoterapia igłowa czy lipoliza iniekcyjna to tylko niektóre spośród innowacyjnych zabiegów pozwalających zachować zdrowy i piękny wygląd. Jednym z nowatorskich zabiegów tego rodzaju jest też karboksyterapia, której celem jest ujędrnianie, modelowanie i regeneracja skóry oraz poprawa stanu naczyń krwionośnych. Chociaż to nowość na rynku, podbiła serca wielu osób, gdyż jej przeprowadzane zabiegi nie wiążą się z żadnym niebezpieczeństwem czy powikłaniami i cechuje je wysoka skuteczność. Na czym konkretnie polegają zabiegi karboksyterapii i jakie mogą przynieść efekty?

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia polega na precyzyjnym wprowadzaniu pod skórę czystego, medycznego dwutlenku węgla (CO2). W chwili wprowadzenia go pod skórę zaczyna on rozchodzić się równomiernie, rozszerzając przy tym naczynia krwionośne, a w rezultacie dotlenia i odżywia komórki. Podanie w tej formie dwutlenku węgla wspomaga procesy regeneracji tkanek, dostarcza potrzebnych substancji odżywczych, ponadto sprzyja powstawaniu nowych, drobnych naczynek krwionośnych, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna, sprężysta i wygląda na młodszą. Jak wygląda zabieg? Dwutlenek węgla jest podawany przez specjalne urządzenie, który reguluje parametry jego przepływu oraz temperaturę. Za pomocą cienkiej, krótkiej igły gaz zostaje wprowadzony pod skórę lub głębiej do tkanki tłuszczowej. Początkowo możemy odczuć lekki dyskomfort wynikający z nakłucia oraz uczucia lekkiego rozpychania, niemniej trwa to tylko chwilę, gdyż dwutlenek węgla bardzo szybko rozchodzi się po tkankach.

Czas trwania zabiegu jest różny, wszystko zależy od rodzaju wybranego zabiegu oraz wielkości obszaru skóry poddawanej karboksyterapii. Przykładowo: karboksyterapia na okolice oka trwa zaledwie 2 minuty, podczas gdy redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu potrwa do 30 minut. Sekretem skuteczności karboksyterapii jest fakt, iż działa ona w sposób całkowicie naturalny, pobudzając różne procesy w naszym organizmie, które mogą z pewnych powodów być nieaktywne. Najczęściej przyczyna tkwi w starzeniu się organizmu, nieprawidłowym sposobie odżywiania, który nie dostarcza naszemu organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych, siedzącym stylu życia czy niedostatecznej ilości ruchu. Celem karboksyterapii jest uruchomienie produkcji kolagenu i elastyny odpowiadających za stan naszej skóry, poprzez wywołanie krótkiego i niewielkiego stanu zapalnego.

Cały proces trwa około kilku tygodni, przy odpowiedniej ilości powtórzonych zabiegów, a efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Karboksyterapia to też najskuteczniejsza metoda walki z cieniami pod oczami. Wynika to z faktu, iż aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF, który jest niezbędny w procesie przyrostu nowych naczyń włosowatych oraz poprawie krążenia krwi, dzięki czemu następuje redukcja cieni pod oczami. Warto dodać, iż zabieg nie niesie za sobą żadnych powikłań, reakcji alergicznych, jest też mało inwazyjny i nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia to zabieg o wszechstronnym zastosowaniu, zasadniczo jednak celem jest poprawienie wyglądu skóry oraz krążenia krwi. Zatem stosuje się go do zwalczania cellulitu i rozstępów, redukcji tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, pośladków, ud oraz kolan i ramion, a także w przypadku zwiotczenia skóry, na przykład po ciąży lub sporej utracie wagi, wiotkości skóry na ramionach, a także w rejonie twarz szyja dekolt. Karboksyterapia to idealny zabieg dla osób, które posiadają blizny, cienie i worki pod oczami, opadające powieki, podwójny podbródek, problemy z cerą, na przykład trądzik różowaty. Zabiegi może też przejść skóra głowy, w przypadku problemów z wypadaniem włosów, wtedy celem jest wzmocnienie cebulek włosów. Jak widać, zastosowanie karboksyterapii jest bardzo wszechstronne, a profesjonalnie wykonane zabiegi mogą skutecznie zaradzić nawet bardzo wstydliwym problemom związanym ze skórą. To idealne rozwiązanie dla kogoś, kto z powodu wyglądu swojej skóry (blizny i rozstępy, cellulit, nadwaga) czuje się ze sobą niekomfortowo. Ale karboksyterapia to nie tylko usuwanie rozstępów czy cellulitu – to także leczenie problemów żylnych (przepływ krwi), takich jak zapalenie żył, i skórnych, między innymi wzmocnienie cebulek włosów czy redukcja blizny.

Zalecenia do zabiegu

Aby karboksyterapia przebiegła bez żadnych komplikacji, należy ściśle stosować się do pewnych zaleceń. Nie są one zbyt skomplikowane, ale ich zastosowanie wzmocni skuteczność zabiegu. Oto niektóre z nich:

  • w dniu zabiegu ogranicz aktywność fizyczną;
  • po zabiegu nie aplikuj na skórę żadnych kremów, poza tymi zaleconymi przez osobę wykonującą zabieg;
  • do dwóch dni po zabiegu nie należy korzystać z basenu i sauny;
  • jeżeli po zabiegu na skórze pojawi się siniak czy inne zmiany, zastosuj miejscowo środek farmaceutyczny przyspieszający gojenie lub poczekaj do samoistnego wygojenia;
  • w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej przez karboksyterapię należy pamiętać o stosowaniu zaleceń żywieniowych, aby utrzymać efekty.

Karboksyterapia przeciwwskazania

Z uwagi na to, że karboksyterapia to ingerencja w ciało, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Oto one:

  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew w dużej dawce;
  • przyjmowanie antybiotyków;
  • hemofilia;
  • epilepsja;
  • choroba nowotworowa;
  • niewydolność narządowa;
  • poważne schorzenia serca i płuc;
  • stany zapalne skóry w okolicy planowanego zabiegu;
  • przebyty zawał, dusznica;
  • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej;
  • zakażenia grzybicze;
  • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne (np. przeziębienie);
  • okres ciąży i laktacji;
  • skłonność do tworzenia się bliznowców.

Karboksyterapia ile zabiegów?

Aby karboksyterapia przyniosła naprawdę zadowalające efekty, nie można poprzestać na jej jednorazowym wykonaniu. Zabiegi wykonuje się więc seriami, powtarzanymi co 1 – 2 tygodnie. Ostateczne efekty i czas oczekiwania będą się oczywiście różnić od rodzaju wybranego zabiegu i obszaru ciała. Redukcja cellulitu, redukcja zmarszczek czy rozstępów potrwa od 4 do 12 tygodni. Natomiast rewitalizacja skóry wokół oczu czasami wymaga przeprowadzenia tylko jednego zabiegu.

Zabieg karboksyterapii cena

Akademia Expertów Urody oferuje swoim Klientom zabieg karboksyterapii w przystępnych cenach. By utrwalić efekty, zalecamy wykupienie 6 zabiegów w pakiecie. Zabiegi są powtarzane co 7 dni. Oto nasz cennik:

  • pojędrnianie i likwidacja worków pod oczami                                               120 PLN;
  • pojędrnianie, lift twarzy                                                                                 100 PLN;
  • karboksyterapia ud (przód, tył) i pośladków                                                 150 PLN;
  • zwalczanie tkanki tłuszczowej i cellulitu na pośladkach                               100 PLN;
  • zwalczanie tkanki tłuszczowej i cellulitu na udach (przód, tył)      120 PLN;
  • zwalczanie tkanki tłuszczowej i cellulitu na brzuchu i udach (przód, tył) 190 PLN;
  • wypełnianie ust          600 PLN;
  • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych           500 PLN;
  • wypełnianie marionetek i unoszenie kącików ust                 450 PLN.

Przedstawione ceny dotyczą pojedynczych zabiegów. Jeżeli mieliby Państwo jakieś pytania dotyczące karboksyterapii lub innych usług świadczonych przez nasz salon medycyny estetycznej, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na naszej stronie internetowej https://akademiaexpertowurody.pl/ lub do kontaktu telefonicznego pod numerem: 506-583-739. Istnieje również możliwość wysłania zapytania drogą mailową – pomoże w tym formularz znajdujący się na naszej stronie w zakładce „Kontakt”. Zachęcamy także do odwiedzenia nas pod adresem: Warszawa, ul. Kawcza 53/1.