Wypełnianie kwasem hialuronowym

kurs wypełniania kwasem hialuronowym

Z upływem lat skóra, nawet najbardziej zadbana, starzeje się, a poziom niezbędnego do napięcia skóry kwasu hialuronowego maleje z roku na rok. Pierwszymi oznakami zanikania kwasu hialuronowego w skórze są zmarszczki wokół oczu, na czole, wokół ust, a także zmiana owalu twarzy. Aby poprawić wygląd cery, warto zdecydować się na zabieg wypełnienia kwasem, dzięki któremu skóra będzie lepiej nawilżona i zmarszczki znacznie się zmniejszą. Kwas hialuronowy jest jednak nie tylko orężem w walce ze skutkami starzenia, ale też nieinwazyjną metodą poprawiania wyglądu ust, nosa i innych części ciała.

Na czym polega i jakie efekty daje wypełnianie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje w skórze naturalnie, utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia oraz zapewnia jej jędrność. Jednak, kiedy z czasem zaczyna go brakować, skóra szybciej wysycha, wiotczenie, pojawiają się na niej zmarszczki. Wypełnianie kwasem hialuronowym ma dostarczyć głęboko w skórę odpowiednią dawkę preparatu, który uzupełni niedobory, nawilży ją, wypełni zmarszczki, poprawi jej wygląd i wymodeluje usta oraz kontur twarzy.

Wypełnianie kwasem hialuronowym jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, często stosowanym w naszym salonie w Warszawie. Kwas wstrzykiwany jest w miejscu, w którym powstały zmarszczki, wypełnia je, napręża skórę, uelastycznia ją. Preparaty używane do takich zabiegów są bezpieczne, sam zabieg zaś wykonany przez profesjonalistę maksymalnie komfortowy i przynoszący natychmiastowe oraz długotrwałe efekty.

Sam preparat zawierający kwas hialuronowy to ciecz o konsystencji żelu dostępny w sterylnych strzykawkach gotowych do iniekcji. To osoba doświadczona i upoważniona do wykonywania zabiegów decyduje, jak gęstego kwasu użyć przy wypełnianiu zmarszczek i ewentualnych ubytków. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od obszaru i części ciała, jaka zostanie poddana ostrzykiwaniu. Klient opuszcza gabinet zaraz po zakończeniu zabiegu i może wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Jakie części ciała mogą zostać poddane zabiegowi wypełniania?

Kwas hialuronowy może być wstrzyknięty właściwie w każdą część ciała wymagającą ujędrnienia i nawilżenia. Stosujemy go do niwelowania blizn, poprawy wyglądu ust, podniesienia policzków, usuwania nawet bardzo głębokich zmarszczek, a także do poprawy wyglądu piersi, ud, pośladków i łydek.

Usta

Na zabieg powiększenia i modelowania ust w Warszawie może wybrać się każda osoba, która nie jest usatysfakcjonowana ich kształtem, kolorem, strukturą, która ma kompleksy z powodu asymetrii ust, opadania kącików lub skarży się na suchość skóry warg. Na wygląd ust wpływ mają uwarunkowania genetyczne, ale także procesy starzenia się. Ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym powoduje ich zregenerowanie, nawilżenie, powiększenie. Specjalista medycyny estetycznej może dodać ustom objętości, zmienić ich kształt, sprawić, że kąciki zostaną uniesione, a wargi staną się większe.

Policzki

Opadanie policzków to objaw spadku jędrności skóry. Owal twarzy w takich przypadkach zmienia się, a twarz wydaje się bardziej zmęczona. Czasami pojawia się także asymetria, policzki zapadają się w wyniku nagłej utraty wagi, opadają przy tym kąciki ust i zaznacza się dolina łez, bruzdy wokół nosa i warg stają się bardziej widoczne. Pod wpływem zabiegu za pomocą kwasu hialuronowego skóra znowu staje się napięta, gładka, zmarszczki znacznie się wygładzają, a policzki unoszą wraz z kącikami ust czy oczu. Twarz szybko odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Dolina łez

Doliną łez nazywa się nieestetyczne wąskie i długie zapadnięcia pod oczami. Osoby, których dotyka ten problem, wyglądają zawsze na zmęczone i starsze, niż na to wskazuje PESEL. Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się doliny łez jest właśnie zabieg medycyny estetycznej. Podanie w miejsca pozbawione jędrności kwasu hialuronowego powoduje spłycenie doliny łez, zmniejszenie sińców pod oczami i uelastycznienie skóry, dzięki czemu klientka gabinetu wygląda młodziej i wydaje się bardziej wypoczęta oraz radosna.

Nos

Nos jest bardzo widoczny, przyciąga uwagę i u wielu osób jego nieregularny czy zbyt wyrazisty kształt wywołuje kompleksy. Niezadowolenie z wyglądu nosa może przeistoczyć się w niską samoocenę i unikanie kontaktów społecznych. Zabieg z użyciem kwasu zastąpi bolesną i inwazyjną operację plastyczną, ponieważ wstrzykując jego dawki, można zmniejszyć niedoskonałości linii nosa, na przykład zniwelować wzgórki, można zmienić kształt nosa, zwłaszcza jego czubek, można go nieco powiększyć lub skorygować chrząstkę na czubku.

Blizny

Blizny mogą pojawić się na ciele pod wpływem urazu, ale są też wynikiem przebytych chorób, na przykład ospy lub trądziku. Dla wielu osób widoczne blizny na skórze są powodem kompleksów, ale zabieg z użyciem kwasu hialuronowego może w zaledwie kilka minut wygładzić skórę i wypełnić wszelkie bruzdy i wgłębienia.

Broda

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu wypełnienia brody kwasem hialuronowym są zaburzone proporcje twarzy, krótka i cofnięta broda czy nieregularna linia żuchwy, opadające policzki i kąciki ust. Zabieg wypełniania brody trwa tylko kilka minut, a jego efektem jest wysmuklenie twarzy poprzez nadanie jej odpowiednich proporcji, wymodelowanie i podkreślenie żuchwy oraz samej brody.

Bruzdy na twarzy

Bruzdy nosowo-wargowe, inaczej zmarszczki nosowo-wargowe, rozciągają się od skrzydełka nosa ku dołowi w kierunku kącika ust. Są efektem naturalnego starzenia się skóry i redukcji tkanki tłuszczowej. Bruzdy na twarzy mogą wpływać negatywnie na wygląd, zwłaszcza kiedy są głębokie, przez co twarz wydaje się zmęczona. Przy użyciu zastrzyków z kwasem hialuronowym możliwe jest wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych zmarszczki te powstają w sposób dynamiczny, czyli podczas pracy mięśni oraz w procesie starzenia się. W ten sposób szybko można zniwelować efekt starzenia się, a skóra stanie się bardziej jędrna i odświeżona.

Wszelkiego rodzaju zmarszczki

Kwas hialuronowy cieszy się tak dużym uznaniem wśród specjalistów medycyny estetycznej i klientek naszego salonu kosmetycznego, ponieważ wspomaga usuwanie wszelkich zmarszczek, zwłaszcza przy pierwszych objawach starzenia się skóry. Za jego pomocą usuniemy zmarszczki pod oczami i na czole, zmarszczki tworzące się w okolicach kącików ust, lwią zmarszczkę, która pojawia się pomiędzy brwiami oraz zmarszczki palacza wokół ust. Strzykawka z kwasem wspomaga klientki w walce z kurzymi łapkami w kącikach oczu, fałdami nosowo – wargowymi, niweluje zmarszczki na nosie, brodzie, na szyi i dekolcie, poprawia wygląd oczu u osób z sińcami.

Jak przygotować się do zabiegu?

Każdy zabieg wypełnienia zmarszczek, blizn czy korekty za pomocą kwasu hialuronowego może wiązać się z pojawieniem obrzęku, bolesności czy zaczerwienieniem miejsca po wstrzyknięciu. To naturalna reakcja tkanek, która powinna ustąpić w ciągu kilku dni. Na 7 dni przed zabiegiem podania kwasu hialuronowego należy unikać przyjmowania leków hamujących krzepnięcie krwi oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych (aspiryna, ibuprofen, naproksen, ketonal). Nie powinno się korzystać też z solarium, sauny, łaźni parowej, nie wolno pić alkoholu w dniu zabiegu. Osobom, które cierpią z powodu nawracającej opryszczki, zaleca się przyjmowanie leku antywirusowego 3 dni przed zabiegiem powiększania ust i 3 dni po zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt wypełniania kwasem hialuronowym?

Pierwsze efekty zabiegów upiększających pojawiają się właściwie od razu po jego wykonaniu, chociaż na najbardziej widoczne rezultaty trzeba poczekać 1-2 dni, gdy zniknie ewentualna opuchlizna. Zazwyczaj ze zmian w wyglądzie można cieszyć się przez 6-12 miesięcy, chociaż u niektórych osób efekt wygładzenia lub wymodelowania utrzymuje się nawet do 3 lat.

Jakie są opinie osób, które poddały się zabiegowi?

Zainteresowanie zabiegami powiększania ust, zmniejszania zmarszczek w Warszawie i korekty różnych części ciała wzrasta przede wszystkim za sprawą pozytywnych opinii osób, które już z ostrzykiwania kwasem korzystały. Jednak warto zwrócić uwagę na to, czy dana osoba udała się do gabinetu cieszącego się zaufaniem, w którym pracują osoby najlepiej przygotowane do przeprowadzania tego typu zabiegów. Jeśli klient wybierze nasz gabinet w Warszawie, może być pewien, że efekt użycia kwasu hialuronowego będzie zgodny z oczekiwaniami. Świadczą o tym opinie stałych klientek, które regularnie do nas wracają oraz nowych, które są zachwycone rezultatami i polecają nas swoim znajomym.

W ciągu kilku lat, kiedy metoda wypełniania kwasem hialuronowym stawała się popularna, na bieżąco zdobywaliśmy wiedzę i doświadczenie, by móc bezpiecznie wykonywać zabiegi wypełniania bruzd, usuwania zmarszczek czy powiększania ust, w profesjonalnym gabinecie w Warszawie, spełniającym najwyższe standardy usług z zakresu medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Ponieważ wypełnianie kwasem hialuronowym nie jest zabiegiem inwazyjnym, nie ma też wielu przeciwwskazań do jego wykonania. Specjalista odmówi usługi kobiecie w ciąży i karmiącej piersią, osobie z chorobą autoimmunologiczną lub nowotworem, pacjentowi ze skłonnościami do blizn przerostowych. Nie można poddać się zabiegowi w trakcie aktywnej opryszczki i trądziku oraz gdy pacjent ma stwierdzoną nadwrażliwość na którąkolwiek substancję zawartą w preparacie.

Cena wypełniania kwasem hialuronowym

Wypełnienie zmarszczek, korekta twarzy lub wybranej części ciała kwasem hialuronowym jest metodą cenioną, skuteczną i bezpieczną, a cena zabiegu zależy między innymi od tego, jakiego preparatu należy użyć podczas zabiegu, w jakiej ilości, jak skomplikowany będzie to zabieg, gdy chodzi o ilość wkłuć. Dlatego podanie konkretnej ceny wypełnienia kwasem może być trudne. Zapraszamy jednak na konsultacje do naszego salonu w Warszawie, gdzie można omówić proces usuwania zmarszczek, powiększania ust i dostęp do innych zabiegów oraz poznać ostateczną cenę ich przeprowadzenia.

Autorski kurs wypełniania kwasem hialuronowym

Poza samym zabiegiem zachęcamy również do udziału w naszym kursie osoby, które chciałyby poszerzyć swoje umiejętności z zakresu medycyny estetycznej. Gwarantujemy pełen konspekt szkolenia, modelki do ćwiczeń oraz catering na czas trwania zajęć. Prowadzimy zarówno spotkania otwarte, jak i zamknięte, pod warunkiem, że znajdzie się wystarczająca liczba osób zainteresowanych. Kurs wypełniania kwasem hialuronowym przeznaczony jest nie tylko pracowników gabinetów medycyny estetycznej, ale także grup ze szkół oraz studium kosmetycznych. Kurs wypełniania kwasem hialuronowym w naszej Akademii w Warszawie to zaledwie jedna z wielu możliwości. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu poniżej.

Szkolenie zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym -Technika dr. Garunova