Wypełnianie kwasem hialuronowym

Wypełnienia kwasem hialuronowym usieciowanym

Co to jest? Nasz organizm sam produkuje kwas hialuronowy – najwięcej mamy go w okresie niemowlęcym, ale około 40. roku życia ilość tego kwasu w skórze jest już o połowę mniejsza. Dlatego wiele odmładzających i rewitalizujących zabiegów polega na uzupełnianiu niedoboru kwasu hialuronowego w skórze.

Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym – informacje

W dermatologii estetycznej substancja ta ma jednak wiele innych zastosowań: służy do wypełniania bruzd i zmarszczek, modelowania twarzy i przywracania jej właściwych proporcji, modelowania nosa, ust i linii żuchwy, podniesienia linii brwi, niwelowania cieni pod oczami, uzupełniania ubytków podściółki tłuszczowej w tzw. dolinie łez pod oczami, wypełniania bruzd nosowo-wargowych i „linii marionetki” biegnących w dół od kącików ust. Pozwala na subtelne wymodelowanie rysów i skorygowanie drobnych defektów urody. Cenimy go przede wszystkim ze względu na ogromne bezpieczeństwo stosowania. Powikłania po zabiegach z tym kwasem są bowiem niezwykle rzadkie, a ryzyko uczulenia jest tak niskie, że nie ma potrzeby robienia testu przed zabiegiem.

Usieciowany kwas hialuronowy stosowany jest przez specjalistów medycyny estetycznej do wypełnień i modelowania twarzy. Nieusieciowany, z krótszymi łańcuchami cząsteczek – do rewitalizacji skóry podczas mezoterapii microigłowej. Lekarze mają też wybór produktów o różnej gęstości i lepkości – ich dobór zależy od typu zabiegu i efektu, jaki zamierzają osiągnąć.

Dla kogo? Wskazań jest wiele: brak jędrności skóry, bruzdy, zmarszczki, niesymetryczna twarz, usta.

Przebieg zabiegu: Polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w wybraną okolicę po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Może zdarzyć się siniak czy lekka opuchlizna  czy też ślady w postaci małych grudek, po kilku dniach przestają być widoczne. Takich krótkotrwałych  „skutków ubocznych”możemy się spodziewać przy zabiegach na okolice oczu, gdzie skóra jest niezwykle cienka i wrażliwa. Warto zdecydować się na zabieg, po którym przez kilka dni wyglądamy nieco gorzej, ale którego efektami będziemy cieszyć się dłużej.

Spodziewane efekty:. Redukcja zmarszczek czy też wymodelowana twarz.

Czas trwania: 30 min

Częstotliwość: raz na rok lub kilka miesięcy

Przeciwwskazania: Przeciwwskazań jest naprawdę bardzo niewiele – należą do nich przede wszystkim różnego rodzaju choroby autoimmunologiczne.

Szkolenie zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym -Technika dr. Garunova