Aktualności

Wszystko, co musisz wiedzieć przed kursem mezoterapii

Zabiegi medycyny estetycznej, w tym głównie mezoterapia igłowa, stają się coraz popularniejsze wśród kobiet w każdym wieku. A co za tym idzie, zwiększa się także zapotrzebowanie na specjalistów dobrze obeznanych w najnowszych zabiegach na rynku. Poszerzenie oferty gabinetu może okazać się drogą do sukcesu, dlatego znacznie chętniej wysyła się pracowników na szkolenia, gdzie mogą nabyć nowe zdolności poświadczone certyfikatem. Dobrym wyborem jest aktualnie kurs mezoterapii igłowej oraz mikroigłowej, jednak zanim rozpocznie się uczestnictwo, warto dobrze zapoznać się z programem i tematyką szkolenia

Czym jest mezoterapia i jakie daje efekty?

mezoterapia igłowaWarto zacząć od tego, że jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Polega na wstrzykiwaniu w skórę kwasu hialuronowego bądź różnego rodzaju substancji odżywczych czy witaminowych, które mają na celu odbudowę skóry, jej nawilżenie oraz rewitalizację. Bezpośrednie podanie preparatów przy pomocy strzykawki gwarantuje dotarcie do miejsc, które dawno utraciły swoją elastyczność i potrzebują dodatkowej pomocy w regeneracji. Oczywiście odbywa się to przy pomocy profesjonalnych sprzętów, wyposażonych w niewielkie igiełki doprowadzające substancje pod skórę, co pozwala wykonywać zabieg nawet u osób, które boją się pełnowymiarowych igieł.

Czego można dowiedzieć się na szkoleniu?

Najpierw warto dokładnie sprawdzić w jaki sposób prowadzony jest wykupiony kurs. Mezoterapia igłowa jest bardzo skomplikowanym zabiegiem dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z medycyną estetyczną. Dlatego lepiej zdecydować się na szkolenie indywidualne, gdzie będzie można dokładnie omówić wszystkie zagadnienia teoretyczne, by po czasie przejść do zadań praktycznych. Kursant zdobędzie wiedzę z zakresu anatomii oraz fizjologii skóry, co jest bardzo istotne przy tego typu zabiegach, ale także zapozna się z technikami zabiegowymi oraz wykorzystywanymi preparatami. Oczywiście wszystko pod okiem prawdziwych profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu mezoterapii.

Kiedy tylko ukończone zostanie szkolenie, mezoterapia igłowa nie powinna mieć przed kursantem żadnych tajemnic. Pozna on zarówno teoretyczne zasady wykonywania zabiegu, ale także dobierania metod czy wykorzystywania ich w praktyce, co pozwoli po uzyskaniu certyfikatu zająć się klientami w gabinecie. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane szkolenie, wymaga jedynie chęci i zaangażowania, które w przyszłości zaowocuje zadowolonymi klientami ze świadczonych usług.