Wejście w zawód Trychologa – moduł 2 – Łysienie przyczyny i rodzaje, protokoły zabiegowe

Wejście w zawód Trychologa – moduł 2 – Łysienie przyczyny i rodzaje, protokoły zabiegowe

3500 zł

Czas trwania:

10 godzin

Liczba uczestników:

max 4 osoby

lokalizacja:

Warszawa, ul. Kawcza 53/1 04-154 Warszawa

zapisz się

Czym zajmuje się trycholog?

Specjalista trycholog zajmuje się głównie diagnozowaniem, przeciwdziałaniem i opóźnianiem problemów skóry głowy i włosów. W trakcie konsultacji, trycholog przy pomocy aparatury do trichoskopii przeprowadza dokładną analizę stanu skóry głowy i mieszków włosowych, wlosów – ich grubości i ilości oraz cebulek włosowych. Na tej podstawie ocenia ogólny stan i rozpoznaje możliwe przyczyny problemu zdrowotnego lub estetycznego.

Szkolenie “Wejście w zawód Trychologa Moduł II”  to drugi stopień Twojej edukacji w zawodzie specjalisty trychologa, który trwa 2 dni.  Moduł II poświęcony jest tematyce przyczyn i rodzajów łysienia, rozwijaniu umiejętności diagnozowania podczas badania trichoskopii oraz przygotowaywania i realizacji protokółów zabiegowych pacjentów. 

Nasz program układamy tak abyś krok po kroku z łatwością przyswoiła nową wiedzę i zdobyła umiejętności nowo powstającego zawodu w Polsce. Program składa się z 2 modułów (2 dni moduł I oraz 2 dni moduł II)  lub 1 pełnego programu więc możesz zrealizować pełen kurs (4 dni) sama możesz zdecydować którą sposób nauki wpisuje się w Twoje preferencje.

Odbycie całego kursu da Wam solidne podstawy aby śmiało wykonywać te prace w swoim gabinecie. Jest to kurs stacjonarny i odbywa się w trybie dziennym. 

Po każdym skończonym module szkolenia z trychologii  1,2 otrzymujecie dyplom jego ukończenia. Moduły te nie kończą się egzaminami, tylko są oceniane przez instruktora podczas ćwiczeń praktycznych. 

  Wymagany zadatek 50% oraz podpisanie umowy szkoleniowej w celu rezerwacji miejsca w ciągu 3 trzech dni od zrobienia rezerwacji, chyba że termin szkolenia jest krótszy niż 7 dni, wtedy należy wpłacić całość kwoty na konto ING BANK ŚLĄSKI 15 1050 1025 1000 0092 5117 6260.

Szkolenie bezpłatne dla osób zakwalifikowanych (bezrobotnych lub w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego). Pomagamy wypełnić wnioski i przeprowadzamy przez całą procedurę. Sprawdź tutaj!

Zapraszamy do skorzystania z programu ratalnego MediRaty. Sprawdź tutaj!

Cena poszczególnych modułów zwiera  konspekt szkoleniowy, catering oraz modelki do ćwiczeń.
Po ukończeniu kursu, uczestnik otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim za dodatkową opłatą w wysokości 30 zł. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego instruktora Akademii Expertów Urody w małych grupach.

Pamiętajcie że! Każda nowo nabyta umiejętność musi być regularnie wykorzystywana w praktyce po odbyciu szkolenia tak, aby stała się kompetencją do wykonywania zawodu i bycia Expertem naszej akademii.
Nasi instruktorzy są dostępni po szkoleniu aby rozwiać Wasze ewentualne wątpliwości i zapytania na naszym funpage lub poprzez mail: biuro@akademiaexpertowurody.pl
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu odbycia się szkolenia lub odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych.

 

UWAGA – Program szkolenia jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Akademii Expertów Urody i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

 

Uczestnicy szkolenia:
Jest to moduł 1 podstawowy całego programu szkolenia “Wejście w zawód trychologa” Uczestnikami szkolenia są osoby fryzjerzy, kosmetyczki lub kosmetolodzy oraz osoby zainteresowane. Szkolenie to buduje fundament wiedzy trychologa i rekomendujemy właśnie od niego zacząć swoją przygodę z trychologią. 

Modelki:
Dostępne podczas szkolenia. Kursant może zaprosić własną modelkę. Modelki ponoszą tylko koszty wykorzystanych produktów.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zdobycie podstawowej wiedzy na temat trychologii z  zakresu łysienia oraz praktycznej umiejętności wykonywania zabiegów trychologicznych.

Cel z zakresu wiedzy:
Zdobycie wiedzy na temat: Łysiena przyczyn i rodzajów, protokołów zabiegowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta, przeciwskazań do zabiegu i możliwych powikłań a także zaleceń po zabiegowych oraz suplementacji. 

Cel z zakresu umiejętności:
Zdobycie praktycznej umiejętności różnicowania typów łysienia, podczas badania trychoskopii przy użyciu dermaskopu oraz wykonywania wyranych zabiegó trychologicznych takich  jak : 

Peeling Kawitacyjny skóry głowy

Masaż skóry głowy z mikroprądami

Mezoterapia microigłowa – derma pen

Mezoterapia Igłowa skóry głowy

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

Moduł II

Wpływ Hormonów na skórę głowy

Łysienie – przyczyny i rodzaje

Rozpoznawanie i analiza rodzajów łysienia- praca z mikrokamera

Analiza stanu naczyń krwionośnych, cech okołomieszkowych i międzymieszkowych

Badania trychologiczne

  • Trichogram
  • Trychoskopia

Profesjonalne oczyszczanie skóry głowy i włosów

Dobieranie indywidualnej oraz rzetelnej terapii leczniczej dla pacjenta – protokoły  zabiegowe

Pielęgnacja oraz suplementacja dobrana do potrzeb pacjenta

 

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA – zabiegowa

Peeling Kawitacyjny skóry głowy

Masaż skóry głowy z mikroprądami

Mezoterapia microigłowa – derma pen

Mezoterapia Igłowa skóry głowy


Zapisz się na szkolenie już dzisiaj!

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe. Sprawdź najbliższe terminy kursów.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych... więcej