Trychologia

Trychologia

2500 zł

Czas trwania:

10 godzin

Liczba uczestników:

max 4 osoby

lokalizacja:

Warszawa, ul. Kawcza 53/1 04-154 Warszawa

zapisz się

O pieknych mocnych włosach marzy każda kobieta ……… i mężczyna. Poświęcamy im dużo uwagi w porannej toalecie. Niestety nie każdy z nas może cieszyć się ich pięknym wyglądem. Kiedy zauważamy że nasze włosy zaczynają wypadać lub mocniej się przetłuszczać warto zwrócić sie o pomoc do specjalisty trychologa.

Szkolenie “Wejście w zawód Trychologa Moduł I”  to pierwszy stopień Twojej edukacji w zawodzie specjalisty trychologa, który trwa 2 dni.  Moduł I poświęcony jest analizie skóry głowy, chorobom i przyczynom ich powstawania.  Większa część czasu wykorzystywana jest na ćwiczenia poświęcone pracy z  trichoskopem, analizie i diagnostyce skóry głowy w oku kamery. Nasz program układamy tak abyś krok po kroku z łatwością przyswoiła nową wiedzę i zdobyła umiejętności nowo powstającego zawodu w Polsce. Program składa się z 2 modułów (2 dni moduł I oraz 2 dni moduł II)  lub 1 pełnego programu więc możesz zrealizować pełen kurs (4 dni) sama możesz zdecydować którą sposób nauki wpisuje się w Twoje preferencje.

Odbycie całego kursu da Wam solidne podstawy aby śmiało wykonywać te prace w swoim gabinecie. Jest to kurs stacjonarny i odbywa się w trybie dziennym. 

Po każdym skończonym module szkolenia z trychologii  1,2 otrzymujecie dyplom jego ukończenia. Moduły te nie kończą się egzaminami, tylko są oceniane przez instruktora podczas ćwiczeń praktycznych. 

 Czym zajmuje się trycholog?

Specjalista trycholog zajmuje się głównie diagnozowaniem, przeciwdziałaniem i ogólną poprawą kondycji skóry głowy i włosów. Trycholog zajmuje się również przygotowaniem skóry głowy pacjenta do transplantacji włosów i pielęgnacją po zabiegu.

W trakcie konsulacji, trycholog przy pomocy aparatury do trichoskopii przeprowadza dokładną analizę stanu skóry głowy i mieszków włosowych oraz włosów – ich grubości i ilości cebulek włosowych. Na tej podstawie ocenia ogólny stan i rozpoznaje możliwe przyczyny problemu zdrowotnego lub estetycznego.

Na prawidłową kondycje skóry głowy i włosów ma wpływ wiele czynników. Należą do nich: nieprawidłowy sposób odżywiania się, nie prawidłowa pielęgnacja, wysoka gorączka, przewlekłe choroby i przyjmowane leki, zaburzenia hormonalne, zaburzenia autoimmunologiczne, nadmierny stres, czynniki genetyczne, zanieczyszczenie środowiska.

Po zdiagnozowaniu problemu, specjalista trycholog dobiera indywidualny plan zabiegów lub kieruje na konsultację do innych specjalistów takich jak dermatolog, endokrynolog, dietetyk lub psychoterapeuta.

Jakie zabiegi stosuje trycholog?

Łysienie androgenowe

Zabiegi stosowane w trychologii to: zabiegi przeciw wypadaniu włosów, , stymulujące, uspokajające, przeciw zapaleniom. Mogą to być zabiegi tlenem i dwutlenkiem węgla, naświetania, elektrostymulacje, peelingi, mezoterapie, wcierki i kuracje witaminowe.

 Trychoskopia jako metoda badania trychologicznego

Trychoskopia to specjalistyczna metoda diagnozowania skóry głowy, mieszków włosowych oraz struktur włosów przy pomocy dermatoskopii. Badanie jest bezbolesne i nie ma do niego przeciwwskazań.

Do badania wykorzystujemy urządzenie zwane trychoskopem, który w fotograficzny sposób i w wielokrotnym powiększeniu ocenia stan skóry głowy już w pierwszych stadiach problemu. Przy wykorzystaniu tej metody możemy porównać stan początkowy przed zastosowaniem leczenia i kilka tygodniu po jego wdrożeniu. Następnie w ten sposób ocenić skuteczność wybranej metody szczególnie np. w łysieniu androgenowym, telogenowym lub plackowatym. Podczas badania analizie ilościowej podlegają nieprawidłowości skóry głowy  oraz porównujemy zmianę grubości i strukturę włosów w miejscu zmienionym chorobowo i w miejscu zdrowym.

Czym tak naprawdę jest włos?

Włos to żywy twór, umieszczony w mieszku włosowym i połączony z układem krwionośnym poprzez brodawkę. W związku z czym wszystko co jest we krwi lub czego nie ma, trafia do żywych komórek włosa, z których powstaje włos. Ponadto mieszek włosowy to najwrażliwszy miniorgan naszego organizmu. Właśnie dlatego jakość i ilość włosów jest uzależniona od tego co się dzieje w naszym organizmie. Stan włosów jest odzwierciedleniem jakości odżywienia organizmu, niektórych chorób, zatruć przewodu pokarmowego i innych negatywnych czynników. Przy stawianiu diagnozy należy przeprowadzić ścisły wywiad z pacjentem aby wyeliminować niektóre z przyczyn zaistniałej sytuacji.

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?

Włosy charakteryzują się specyficznym cyklem swojego wzrosku, w tym samym czasie włosy są w 3 fazach wzrostu włosów: w aktywnej fazie wzrostu – anagenie, fazie przejściowej – katagenie oraz włosy martwe w telogenie. Jeśli proces wymiany włosów zachodzi prawidłowo jest zupełnie niezauważalny. Jeśli są obecne jakieś czynniki patologiczne (niektóre leki, wysoka temperatura, zaburzenia hormonalne, choroby) “sztucznie” zwiększają one ilość włosów martwych i powodują że nasze włosy nadmierne wypadają. W takiej sytuacji należy udać się do specjalisty trychologa, który zdiagnozuje przyczynę ich utraty.

 Wymagany zadatek 50% oraz podpisanie umowy szkoleniowej w celu rezerwacji miejsca w ciągu 3 trzech dni od zrobienia rezerwacji, chyba że termin szkolenia jest krótszy niż 7 dni, wtedy należy wpłacić całość kwoty na konto ING BANK ŚLĄSKI 15 1050 1025 1000 0092 5117 6260.

Szkolenie bezpłatne dla osób zakwalifikowanych (bezrobotnych lub w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego). Pomagamy wypełnić wnioski i przeprowadzamy przez całą procedurę. Sprawdź tutaj!

Zapraszamy do skorzystania z programu ratalnego MediRaty. Sprawdź tutaj!

Cena poszczególnych modułów zwiera  konspekt szkoleniowy, catering oraz modelki do ćwiczeń.
Po ukończeniu kursu, uczestnik otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim za dodatkową opłatą w wysokości 30 zł. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego instruktora Akademii Expertów Urody w małych grupach.

Pamiętajcie że! Każda nowo nabyta umiejętność musi być regularnie wykorzystywana w praktyce po odbyciu szkolenia tak, aby stała się kompetencją do wykonywania zawodu i bycia Expertem naszej akademii.
Nasi instruktorzy są dostępni po szkoleniu aby rozwiać Wasze ewentualne wątpliwości i zapytania na naszym funpage lub poprzez mail: biuro@akademiaexpertowurody.pl
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu odbycia się szkolenia lub odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych.

 

UWAGA – Program szkolenia jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Akademii Expertów Urody i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

 

Uczestnicy szkolenia:
Jest to moduł 1 podstawowy całego programu szkolenia “Wejście w zawód trychologa” Uczestnikami szkolenia są osoby fryzjerzy, kosmetyczki lub kosmetolodzy oraz osoby zainteresowane. Szkolenie to buduje fundament wiedzy trychologa i rekomendujemy właśnie od niego zacząć swoją przygodę z trychologią. 

Modelki:
Dostępne podczas szkolenia. Kursant może zaprosić własną modelkę. Modelki ponoszą tylko koszty wykorzystanych produktów.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zdobycie podstawowej wiedzy na temat trychologii z zakresu budowy i chorób skóry głowy i włosów oraz praktycznej umiejętności wykonywania diagnozy przy wykorzytaniu dermaskopu. 

Cel z zakresu wiedzy:
Zdobycie wiedzy na temat: budowy i funkcji skóry i włosów,  chorób występujących w obrębie skóry, przyczyn powstawania wybranych jednostek chorobowych, zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Sposobu przygotowania do zabiegu – wywiadu z pacjentem (ankieta, formularze -świadomej zgody, Rodo), protokół po zabiegowy. Przeciwskazań do zabiegu i możliwych powikłań a także zaleceń po zabiegowych. 

Cel z zakresu umiejętności:
Zdobycie praktycznej umiejętności różnicowania typów skóry, diagnozowanie chorób skóry głowy i włosów podczas badania trychoskopii przy użyciu dermaskopu. 

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

Co to jest trychologia

Podstawowa wiedza na temat biologicznej budowy skóry głowy i włosów

Typy skóry

Fazy wzrostu włosa

Omówienie podstawowych schorzeń skóry głowy i włosów:

Łupież tłusty

Łupież suchy

Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Łuszczyca skóry głowy

Podstawy wpływu hormonów na włosy

Preparaty specjalistyczne – skład, działanie, zastosowanie. Stosowanie w domu , na zabiegach w gabinecie

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA 

Wywiad z pacjentem w praktyce

Podstawowe badania: trychoskopia

Jak prawidłowo i dokładnie rozpoznać schorzenie skóry głowy i włosów za pomocą mikrokamery

Jak dobrać właściwą i indywidualnie przygotowaną terapię dla każdego pacjenta na odpowiednie schorzenie skóry głowy i włosów – protkoły zabiegowe

Wykonanie zabiegu trychologicznego


Zapisz się na szkolenie już dzisiaj!

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe. Sprawdź najbliższe terminy kursów.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych... więcej