Basic Class: Masaż Klasyczny st.I

Basic Class: Masaż Klasyczny st.I

4200 zł

Czas trwania:

30 godzin (6 dni - 3 weekendy)

Liczba uczestników:

max 1-2 osoby

lokalizacja:

Warszawa, ul. Kawcza 53/1, 04-154 Warszawa

zapisz się

Wymagany zadatek 50% oraz podpisanie umowy szkoleniowej w celu rezerwacji miejsca w ciągu 3 trzech dni od zrobienia rezerwacji, chyba że termin szkolenia jest krótszy niż 7 dni, wtedy należy wpłacić całość kwoty na konto ING BANK ŚLĄSKI 15 1050 1025 1000 0092 5117 6260.

Szkolenie bezpłatne dla osób zakwalifikowanych. Pomagamy wypełnić wnioski i przeprowadzamy przez całą procedurę. Sprawdź tutaj!

Zapraszamy do skorzystania z programu ratalnego MediRaty. Sprawdź tutaj!W cenę szkolenia wliczony jest konspekt szkoleniowy, catering oraz modelki do ćwiczeń.
Po ukończeniu kursu, uczestnik otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim za dodatkową opłatą. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego instruktora Akademii Expertów Urody w małych grupach.
Nasze szkolenia dostępne są również dla grup zorganizowanych ze szkół i studium kosmetycznych. Istnieje możliwość rabatu dla większej grupy.
Każda nowo nabyta umiejętność musi być regularnie wykorzystywana w praktyce po odbyciu szkolenia tak, aby stała się kompetencją do wykonywania zawodu i bycia Expertem naszej akademii.
Nasi instruktorzy są dostępni po szkoleniu aby rozwiać Wasze ewentualne wątpliwości i zapytania na naszym funpage lub poprzez mail: absolwenci@akademiaexpertowurody.pl
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu odbycia się szkolenia lub odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych.

 

UWAGA – Program szkolenia jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Akademii Expertów Urody i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

 

 

Uczestnicy szkolenia:
Uczestnikami szkolenia preferowane są osoby, które mają wiedzę i doświadczenie w pracy kosmetyczki lub kosmetologa, wiedzę na temat budowy i układu mięśni organizmu człowieka.

Modelki:
Kursant zaprasza własną modelkę. Modelki nie ponoszą tylko kosztów.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy praktycznej umiejętności wykonywania poprawnego zabiegu masażu klasycznego.

Cel z zakresu wiedzy:
Zdobycie wiedzy na temat: zasad higieny pracy, przygotowania do zabiegu – wywiadu z pacjentem, przeciwwskazań do zabiegu i możliwych powikłań oraz przygotowania protokołu wykonannego zabiegu, a także zaleceń po zabiegowych.

Cel z zakresu umiejętności:
Zdobycie praktycznej umiejętności  stosowania dostępnych technik wykonywania masażu klasycznego  (technika gładzenia, ugniatania, pocierania, wibracji) na wybranych obszarach zabiegowych tak, aby osiągnąć zamierzony cel.

OBSZARY ZABIEGOWE I st:

Masaż pleców.

Masaż odcinka lędźwiowo- krzyżowego oraz kończyn dolnych.

Masaż pośladków. Technika wykonywania masażu.

Masaż biodrowego stawu. Technika wykonywania.

Masaż stawu kolanowego. Technika wykonywania.

Masaż goleni. Technika wykonywania.

Masaż stopy. Technika wykonywania.

Ruchy stawami.

Masaż brzucha. Technika wykonywania.

Masaż klatki piersiowej. Technika wykonywania.

Masaż kończyn górnych. Technika wykonywania.

Masaż owłosionej części głowy

 

Mechanizm działania masażu jest bardzo skomplikowany i można go podzielić na działanie lokalne (miejscowe) oraz centralne (ogólne).

Działanie miejscowe polega na mechanicznym przepływie krwi w naczyniach krwionośnych i chłonki w naczyniach limfatycznych. Przy wykorzystaniu takich technik, jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie zwiększa się przemieszczanie płynów przez układ naczyniowy. Tarcie wywołane podczas masażu wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie-zwiększenie przepływu krwi przez mięśnie, przyspieszenie dostarczania substancji odżywczych a równocześnie wydalania produktów przemiany materii. Wzmożony dopływ tlenu do komórek zwiększa przemianę tlenową w mięśniach, w związku z tym szybciej są usuwane produkty rozpadu powstające w czasie pracy mięśni.
Wzrost przepływu krwi w obwodowych częściach ciała wpływa korzystnie na pracę serca i nerek.

Działanie centralne masażu polega na pobudzeniu układu nerwowego, który za pomocą odruchów i czynności koordynacyjnych kory mózgowej jest w stanie wpłynąć na wszystkie narządy i układy naszego organizmu. Bodźce przenoszone do mózgu przez włókna nerwowe powodują szybsze i bardziej sprawne wykonywanie czynności przez narządy ludzkiego ciała.

 

 

 


Zapisz się na szkolenie już dzisiaj!

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe. Sprawdź najbliższe terminy kursów.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych... więcej