Wejście w zawód Podologa – moduł 4 – Pedicure podologiczny stopy cukrzycowej

Wejście w zawód Podologa – moduł 4 – Pedicure podologiczny stopy cukrzycowej

2900 zł 2300

Czas trwania:

8 godzin (1 dzień)

Liczba uczestników:

max 1-2 osoby

lokalizacja:

Warszawa, ul. Kawcza 53/1 04-154 Warszawa

zapisz się

Nasz program szkoleń z podologii, ułożyliśmy tak aby sprostać Waszym wymaganiom. Możecie odbyć pełne szkolenie “Wejście w zawód podologa”, które w pełni Was przygotuje do wykonywania zawodu podologa. Szkolenie to obejmuje najważniejsze tematy z programu podyplomowych studiów podologicznych. Jest ono wykonywane w dużo krótszym okresie czasu (8 dni) w trybie dziennym i zawiera 90% czasu poświęconego na warsztaty praktyczne z realizowanych w programie przypadków.  Szkolenie to kończy się egzaminem pisemnym i praktycznym. 

Mamy też przygotowane 2-3 dniowe moduły szkoleniowe, które są odzwierciedleniem programu szkolenia podologicznego “Wejście w zawód podologa “.  Odbywają się one w trybie dziennym bądź weekendowym i możecie je odbyć w odpowiednim dla Was terminie oraz inwestycja w szkolenie jest rozłożona w czasie.  Realizacja w szkolenie w systemie modułowowym pozwala również na wybranie zagadnień które stanowią dla Was wyzwanie bądź zainteresowanie w codziennej pracy a także pozwoli Wam zweryfikować Wasze zaangażowanie w tę wymagającą profesję.

Po każdym skończonym module szkolenia z podologii  1,2, 3 ,4 otrzymujecie dyplom jego ukończenia. Moduły te nie kończą się egzaminami. Po odbyciu wszystkich 4 modułów możecie przystąpić bezpłatnie do egzaminu pisemnego i praktycznego i dodatkowo otrzymać dyplom, zaświadczający zdobycie umiejętności z zakresu zawodu podologa w ramach programu pełnego szkolenia “Wejście w zawód podologa”. Po zdanym egzaminie otrzymacie również dyplom.Wymagany zadatek 50% oraz podpisanie umowy szkoleniowej w celu rezerwacji miejsca w ciągu 3 trzech dni od zrobienia rezerwacji, chyba że termin szkolenia jest krótszy niż 7 dni, wtedy należy wpłacić całość kwoty na konto ING BANK ŚLĄSKI 15 1050 1025 1000 0092 5117 6260.

Szkolenie bezpłatne dla osób zakwalifikowanych (bezrobotnych lub w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego). Pomagamy wypełnić wnioski i przeprowadzamy przez całą procedurę. Sprawdź tutaj!

Zapraszamy do skorzystania z programu ratalnego MediRaty. Sprawdź tutaj!

W cenę szkolenia wliczony jest konspekt szkoleniowy, catering oraz modelki do ćwiczeń.
Po ukończeniu kursu, uczestnik otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim za dodatkową opłatą – 30 zł. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego instruktora Akademii Expertów Urody w małych grupach.

Pamiętaj! Każda nowo nabyta umiejętność musi być regularnie wykorzystywana w praktyce po odbyciu szkolenia tak, aby stała się kompetencją do wykonywania zawodu i bycia Expertem naszej akademii.
Nasi instruktorzy są dostępni po szkoleniu aby rozwiać Wasze ewentualne wątpliwości i zapytania na naszym funpage lub poprzez mail: biuro@akademiaexpertowurody.pl
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu odbycia się szkolenia lub odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych.

 

UWAGA – Program szkolenia jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Akademii Expertów Urody i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

 

Uczestnicy szkolenia:
Szkolenie z Podologii,  stanowi 4 moduł szkolenia “Wejście w zawód Podologa”. Uczestnikami szkolenia są osoby, które odbyły wcześniej szkolenia z zakresu podologii (Moduł 1,2,3) w AEU lub wykonują obecnie zabiegi podologiczne.

Moduł ten może być traktowany jako samodzielny moduł doszkalający  umiejętności wykonywania pedicure podologicznego z uwzględnieniem cukrzycy występującej u pacjenta. 

Modelki:
Dostępne podczas szkolenia. Kursant może zaprosić własną modelkę. Modelki ponoszą tylko koszty wykorzystanych produktów.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i praktycznej umiejętności wykonywania samodzielnie zabiegu pedicure  podologicznego stopy cukrzycowej. 

Cel z zakresu wiedzy:
Zdobycie wiedzy na temat: choroby cukrzycowej i jej wpływu na stopy pacjenta,  zasad higieny pracy, wiedzy na temat środków i preparatów wykorzystywanych w podologii dla stopy cukrzycowej, narzędzi, metod i technik pracy podczas wykonywania zabiegów podologicznych stopy cukrzycowej oraz przeciwskazań do zabiegu.

Cel z zakresu umiejętności:
Zdobycie praktycznej umiejętności wykonywania poprawnego zabiegu pedicure podologicznego dla stopy cukrzycowej.

Kursant będzie potrafił:

 1. Przeprowadzić wywiad z pacjentem pod kątem zrozumienia przyczyny powstania zmian na stopie oraz obecnego stanu zdrowia pacjenta w kontekście występującej cukrzycy i jej rodzaju
 2. Dobrać odpowiednią metodę i technikę pracy oraz odpowiednie preparaty z których będzie korzystał podczas wykonywania zabiegu, tak aby osiągnąć zamierzony cel
 3. Będzie potrafił pracować przy wykorzystaniu frezarki – znał sposoby jej obsługi, potrafił dobrać odpowiednie frezy do obszaru i celu zabiegu
 4. Samodzielnie wykonać zabieg usunięcia modzeli, odcisków, obcięcia paznokci oraz wyczyścić wał około paznokciowy z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z cukrzycy występującej i pacjenta przy użyciu frezarki i odpowiedniego frezu
 5. Zalecić pielęgnację domową

OBSZARY ZABIEGOWE:  Stopy

Część Teoretyczna:

 1. Cukrzyca oraz charakterystyka stopy cukrzycowej
 2. Wymagania sanitarne oraz BHP zabiegów podologicznych, postępowanie z odpadami medycznymi
 3. Wskazania i przeciwskazania do zabiegu. Zalecenia po zabiegowe, możliwe powikłania.
 4. Przygotowanie do zabiegu, narzędzia pracy, akcesoria i preparaty
 5. Frezarka, frezy i techniki pracy frezarką w kontekście stopy cukrzycowej
 6. Metody i techniki usuwania odcisków, modzeli i opracowywanie paznokci i pekających pięt dla stopy cukrzycowej- Dobór narzędzi do schorzenia .
 7. Wywiad z pacjentem – ankieta, formularze, protokół po zabiegowy

Część Praktyczna – praca na modelkach pod kontrolą instruktora:

Zajęcia praktyczne przeprowadzane są na modelach i obejmują wszystkie etapy przygotowana do zabiegu z omówieniem przyczyn schorzenia, celu zabiegu, etapów i technik wykonywanych czynności oraz oczekiwanego rezultatu.

Część praktyczna jest przeprowadzana pod czujnym okiem instruktora, który przez cały czas trwania zabiegu kontroluje jakość i poprawność wykonywanego zabiegu.

 

 1. Praktyczna nauka pracy frezarką w mydle i na sobie
 2. Pokaz wykonania zabiegu wykonany przez instruktora na modelce (pacjent)
 3. Samodzielne przygotowanie stanowiska pracy do zabiegu
 4. Samodzielne przygotowanie pacjenta do zabiegu – wywiad, formularze, określenie celu zabiegowego, przeprowadznie diagnostyki i omówienie planu zabiegowego i możliwych powikłań oraz zaleceń pozabiegowych
 5. Samodzielne wykonanie zabiegu – dobranie i  zastosowanie ćwiczonych technik i frezów podczas pracy frezarką
 6. Samodzielne opracowanie paznokci i pięt, założenie opatrunku
 7. Efekt wykonanej pracy jest oceniany przez instruktora i zadowolenie modela

 

 

 


Zapisz się na szkolenie już dzisiaj!

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe. Sprawdź najbliższe terminy kursów.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych... więcej