Expert Class: Wejście w zawód podologa – podologia zawodowa

Expert Class: Wejście w zawód podologa – podologia zawodowa

10 000 zł 8 000 zł

Czas trwania:

80 godzin

Liczba uczestników:

max 1-2 osoby

lokalizacja:

Warszawa, ul. Kawcza 53/1 04-154 Warszawa

zapisz się

Nasz program szkoleń z podologii, ułożyliśmy tak aby sprostać Waszym wymaganiom. Możecie odbyć pełne szkolenie “Wejście w zawód podologa”, które w pełni Was przygotuje do wykonywania zawodu podologa. Szkolenie to obejmuje najważniejsze tematy z programu podyplomowych studiów podologicznych. Jest ono wykonywane w dużo krótszym okresie czasu (8 dni) w trybie dziennym i zawiera 90% czasu poświęconego na warsztaty praktyczne z realizowanych w programie przypadków.  Szkolenie to kończy się egzaminem pisemnym i praktycznym. 

Mamy też przygotowane 2-3 dniowe moduły szkoleniowe, które są odzwierciedleniem programu szkolenia podologicznego “Wejście w zawód podologa “.  Odbywają się one w trybie dziennym bądź weekendowym i możecie je odbyć w odpowiednim dla Was terminie oraz inwestycja w szkolenie jest rozłożona w czasie.  Realizacja w szkolenie w systemie modułowowym pozwala również na wybranie zagadnień które stanowią dla Was wyzwanie bądź zainteresowanie w codziennej pracy a także pozwoli Wam zweryfikować Wasze zaangażowanie w tę wymagającą profesję.

Po każdym skończonym module szkolenia z podologii  1,2, 3 ,4 otrzymujecie dyplom jego ukończenia. Moduły te nie kończą się egzaminami. Po odbyciu wszystkich 4 modułów możecie przystąpić bezpłatnie do egzaminu pisemnego i praktycznego i dodatkowo otrzymać dyplom, zaświadczający zdobycie umiejętności z zakresu zawodu podologa w ramach programu pełnego szkolenia “Wejście w zawód podologa”. Po zdanym egzaminie otrzymacie również dyplom.

 Wymagany zadatek 50% oraz podpisanie umowy szkoleniowej w celu rezerwacji miejsca w ciągu 3 trzech dni od zrobienia rezerwacji, chyba że termin szkolenia jest krótszy niż 7 dni, wtedy należy wpłacić całość kwoty na konto ING BANK ŚŁĄSKI 15 1050 1025 1000 0092 5117 6260.

Szkolenie bezpłatne dla osób zakwalifikowanych (bezrobotnych lub w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego). Pomagamy wypełnić wnioski i przeprowadzamy przez całą procedurę. Sprawdź tutaj!

Zapraszamy do skorzystania z programu ratalnego MediRaty. Sprawdź tutaj!

W cenę szkolenia wliczony jest konspekt szkoleniowy, catering oraz modelki do ćwiczeń.
Po ukończeniu kursu, uczestnik otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim za dodatkową opłatą. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego instruktora Akademii Expertów Urody w małych grupach.
Nasze szkolenia dostępne są również dla grup zorganizowanych ze szkół i studium kosmetycznych. Istnieje możliwość rabatu dla większej grupy.
Pamiętaj! Każda nowo nabyta umiejętność musi być regularnie wykorzystywana w praktyce po odbyciu szkolenia tak, aby stała się kompetencją do wykonywania zawodu i bycia Expertem naszej akademii.
Nasi instruktorzy są dostępni po szkoleniu aby rozwiać Wasze ewentualne wątpliwości i zapytania na naszym funpage lub poprzez mail: biuro@akademiaexpertowurody.pl
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu odbycia się szkolenia lub odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych.

 

UWAGA – Program szkolenia jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Akademii Expertów Urody i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

 

Uczestnicy szkolenia:

Szkolenie skierowane jest do osób, które pragną w profesjonalny sposób podnieść swoje kwalifikacje. Uczestnikami szkolenia są osoby zainteresowane, kosmetyczki lub kosmetolodzy. Jest to szkolenie od podstaw. 

Modelki:
Dostępne podczas szkolenia. Kursant może zaprosić własną modelkę. Modelki ponoszą tylko koszty wykorzystanych produktów.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy na temat podologii i praktycznej umiejętności samodzielnego wykonywania zabiegów podologicznych, diagnozowania oraz dobierania odpowiednich narzędzi i preparatów leczniczych, zakładania opatrunków, oraz różnego rodzaju klamer.

Cel z zakresu wiedzy:
Zdobycie wiedzy na temat: funkcji skóry i paznokci, budowy anatomicznej stopy, chorób występujących w obrębie skóry, przyczyn powstawania modzeli i odcisków, brodawek, wrastających paznokci, stopy cukrzycowej. Zasad higieny pracy w gabinecie podologa, zasad postępowania z odpadami medycznymi i kwestii prawnych. Zdobycie znajomości z zakresu środków medycznych i narzędzi podologicznych i sposobu ich użytkowania a także wyposażenia gabinetu. Sposobu przygotowania do zabiegu – wywiadu z pacjentem (ankieta, formularze -świadomej zgody, Rodo), protokół po zabiegowy. Przeciwskazań do zabiegów podologicznych i możliwych powikłań a także zaleceń po zabiegowych. 

Cel z zakresu umiejętności:
Zdobycie praktycznej umiejętności przygotowania gabinetu podologicznego oraz stanowiska pracy do zabiegów podologicznych, przeprowadzenia wywiadu z pacjentem, postawienia diagnozy i ustalenia planu zabiegowego, dobrania odpowiednich narzędzi oraz metod i technik wykonania zabiegów – pedicure podologicznego, pedicure podologicznego stopy cukrzycowej przy wykorzystaniu skalpela, dłuta bądź frezarki, opracowania pekających pięt, odcisków, nagniotków i modzeli, opracowania płytki paznokciowej i pielęgnacji wałów paznokciowych, podcięcia wrastających i wkręcających się paznokci, założenia odpowiednej klamry, opatrunku bądź tamponady. Wykonania zabiegu usunięcia brodawek. Dobrania odpowiednich preparatów na wybranych obszarach zabiegowych. Przekazania zaleceń po zabiegowych pacjentowi.

OBSZARY ZABIEGOWE:  Stopy

Część Teoretyczna:

1.       Anatomia stopy oraz budowa i funkcje skóry i paznokci

2.      Choroby występujące w obrębie stóp

3.      Rodzaje i przyczyny powstawania schorzeń stóp odcisków i modzeli – zapobieganie i metody i techniki ich usuwania

4.      Wymagania sanitarne oraz BHP zabiegów podologicznych, postępowanie z odpadami medycznymi

5.      Wyposażenie gabinetu podologicznego, przygotowanie do zabiegu, narzędzia pracy, akcesoria i preparaty

6.      Wywiad z pacjentem – ankieta, formularze, protokół po zabiegowy

7.      Dobór narzędzi do schorzenia – metody i techniki opracowywania odcisków, nagniotków, modzeli, pękających pięt, brodawek, wrastających paznokci  i stopy cukrzycowej

8.     Klamry i ich rodzaje oraz metody i technik zastosowania

9.      Możliwe powikłania i zalecenia po zabiegowe

 

Część Praktyczna – praca na modelkach pod kontrolą instruktora:

 

1.       Praktyczna nauka pracy skalpelem i dłutem oraz frezarką

2.      Samodzielne przygotowanie stanowiska pracy do zabiegu

3.      Samodzielne przygotowanie pacjenta do zabiegu – wywiad, formularze, określenie celu zabiegowego, przeprowadzenie diagnostyki i omówienie planu zabiegowego i zaleceń dla poszczególnych schorzeń

4.      Samodzielne wykonanie zabiegów podologicznych  – dobranie i  zastosowanie ćwiczonych technik pracy skalpelem, dłutem i frezarką, koagulacji brodawek pedicure stopy cukrzycowej oraz nakładania klamry Frazera, Combiped, 3TO i Podofix


Zapisz się na szkolenie już dzisiaj!

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe. Sprawdź najbliższe terminy kursów.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych... więcej