Advanced Class: Podologia – Doszkolenie z zakresu pracy skalpelem i dłutem

Advanced Class: Podologia – Doszkolenie z zakresu pracy skalpelem i dłutem

3500 zł 1800 zł

Czas trwania:

8 godzin

Liczba uczestników:

max 1-2 osoby

lokalizacja:

Warszawa, ul. Kawcza 53/1 04-154 Warszawa

zapisz się

Nasz program szkoleń z podologii, ułożyliśmy tak aby sprostać Waszym wymaganiom.  Szkolenie doszkalające przygotowane jest pod kątem osób, które wcześniej już odbyły szkolenie podologiczne lub pracują w zawodzie podologa i pragną poszerzyć swoją wiedzę o konkretne umiejętności. W szkoleniach doszkalających poświęcamy czas tylko na wybrane zagadnienie i trzeba mieć fundament wiedzy na którym będziecie dalej budować. Szkolenie przeprowadzone jest w formie warsztatów i praktyk na konkretnych szkolonych przypadkach.  Po szkoleniu otrzymujecie dyplom uzyskania nowych umiejętności. Wymagany zadatek 50% oraz podpisanie umowy szkoleniowej w celu rezerwacji miejsca w ciągu 3 trzech dni od zrobienia rezerwacji, chyba że termin szkolenia jest krótszy niż 7 dni, wtedy należy wpłacić całość kwoty na konto ING BANK ŚLĄSKI 15 1050 1025 1000 0092 5117 6260.

Szkolenie bezpłatne dla osób zakwalifikowanych (bezrobotnych lub w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego). Pomagamy wypełnić wnioski i przeprowadzamy przez całą procedurę. Sprawdź tutaj!

Zapraszamy do skorzystania z programu ratalnego MediRaty. Sprawdź tutaj!

W cenę szkolenia wliczony jest konspekt szkoleniowy, catering oraz modelki do ćwiczeń.
Po ukończeniu kursu, uczestnik otrzymuje certyfikat w języku polskim (możliwe jest otrzymanie dyplomu w języku angielskim za dodatkową opłatą – 30 zł). Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego instruktora Akademii Expertów Urody w małych grupach. (1-2 osoby).

Pamiętaj! Każda nowo nabyta umiejętność musi być regularnie wykorzystywana w praktyce po odbyciu szkolenia tak, aby stała się kompetencją do wykonywania zawodu i bycia Expertem naszej akademii.
Nasi instruktorzy są dostępni po szkoleniu aby rozwiać Wasze ewentualne wątpliwości i zapytania na naszym funpage lub poprzez mail: biuro@akademiaexpertowurody.pl
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu odbycia się szkolenia lub odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych.

 

UWAGA – Program szkolenia jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Akademii Expertów Urody i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

 

Uczestnicy szkolenia:

Szkolenie doszkalające, przeznaczone jest dla osób, które obecnie pracują w zawodzie podologa i chcą się doszkolić bądź dla manicurzystek, które pragną rozszerzyć swoje umiejętności o pracę skalpelem w swoim gabinecie. Szkolenie przeprowadzane jest w formie warsztatów poświęconych pracy skalpelem i dłutem.

Modelki:
Dostępne podczas szkolenia. Kursant może zaprosić własną modelkę. Modelki ponoszą tylko koszty wykorzystanych produktów.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i praktycznej umiejętności wykonywania samodzielnie pedicure podologicznego przy użyciu skalpela i dłuta oraz odpowiednich materiałów i środków leczniczych.

Cel z zakresu wiedzy:
Zdobycie wiedzy na temat: zasad higieny pracy i gospodarowania odpadami medycznymi, wiedzy na temat narzędzi i preparatów wykorzystywanych w podologii, przyczyn powstawania i sposobów zapobiegania zmian na stopach, przeciwskazań do zabiegu.

Cel z zakresu umiejętności:
Zdobycie praktycznej umiejętności wykonywania poprawnego zabiegu pedicure podologicznego skalpelem i dłutem.

Kursant będzie potrafił:

 1. Przygotować stanowisko pracy do zabiegu z uwzględnieniem zasad higieny pracy, potrzebnych narzędzi i materiałów.
 2. Przeprowadzić wywiad z pacjentem pod kątem zrozumienia przyczyny powstania zmian na stopie, wypełnić odpowiednią dokumentację – założyć kartę pacjenta, wypełnić formularz świadomej zgody oraz Rodo. Zalecić pielęgnację domową.
 3. Dobrać odpowiednią metodę i technikę pracy oraz odpowiednie preparaty z których będzie korzystał podczas wykonywania zabiegu, tak aby osiągnąć zamierzony cel.
 4. Samodzielnie wykonać zabieg usunięcia modzeli, odcisków, obcięcia paznokci oraz wyczyścić wał około paznokciowy.
 5. Zalecić pielęgnację domową.
 6. Przygotować protokół z wykonanego zabiegu.

OBSZARY ZABIEGOWE:  Stopy

Zajęcia praktyczne przeprowadzane są na modelach i obejmują wszystkie etapy przygotowana do zabiegu z omówieniem przyczyn schorzenia, celu zabiegu, etapów i technik wykonywanych czynności oraz oczekiwanego rezultatu.

Część praktyczna jest przeprowadzana pod czujnym okiem instruktora, który przez cały czas trwania zabiegu kontroluje jakość i poprawność wykonywanego zabiegu.

Część Teoretyczna:

 1. Przygotowanie stanowiska pracy  do zabiegu
 2. Przyczyny powstawania odcisków i modzeli
 3. Wywiad z pacjentem – odpowiednia dokumentacja i formularze, zalecenia po zabiegowe
 4. Przeciwskazania do zabiegu i możliwe powikłania
 5. Przygotowania protokołu wykonanego zabiegu
 6. Sposoby zapobiegania powstawaniu odcisków i modzeli – metody i techniki : chemiczne i farmaceutyczne
 7. Sposoby usuwania odcisków i modzeli – metody i techniki: chemiczne i farmaceutyczne

Część praktyczna:

 1. Praktyczna nauka usuwania odcisków i modzeli przy wykorzystaniu metody podologicznej (użycia dłuta i skalpela).
 2. Ćwiczenie metody prawidłowego skracania paznokci i opracowywania płytki paznokciowej oraz pielęgnacji wałów około paznokciowych.

 

 


Zapisz się na szkolenie już dzisiaj!

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe. Sprawdź najbliższe terminy kursów.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych... więcej