Wejście w zawód Podologa – moduł 1 – Budowa i choroby stopy, pedicure podologiczny
4500 zł 4200 zł
25 godzin
max 1-2 osoby
Warszawa, ul. Kawcza 53/1 04-154 Warszawa

Nasz program szkoleń z podologii, ułożyliśmy tak aby sprostać Waszym wymaganiom. Możecie odbyć pełne szkolenie “Wejście w zawód podologa”, które w pełni Was przygotuje do wykonywania zawodu podologa. Szkolenie to obejmuje najważniejsze tematy z programu podyplomowych studiów podologicznych. Jest ono wykonywane w dużo krótszym okresie czasu (8 dni) w trybie dziennym i zawiera 90% czasu poświęconego na warsztaty praktyczne z realizowanych w programie przypadków. Szkolenie to kończy się egzaminem pisemnym i praktycznym.
Mamy też przygotowane 2-3 dniowe moduły szkoleniowe , które są odzwierciedleniem programu szkolenia podologicznego “Wejście w zawód podologa “. Odbywają się one w trybie dziennym bądź weekendowym i możecie je odbyć w odpowiednim dla Was terminie oraz inwestycja w szkolenie jest rozłożona w czasie. Realizacja w szkolenie w systemie modułowowym pozwala również na wybranie zagadnień które stanowią dla Was wyzwanie bądź zainteresowanie w codziennej pracy a także pozwoli Wam zweryfikować Wasze zaangażowanie w tę wymagającą profesję.
Po każdym skończonym module szkolenia z podologii 1,2, 3 ,4 otrzymujecie dyplom jego ukończenia. Moduły te nie kończą się egzaminami. Po odbyciu wszystkich 4 modułów możecie przystąpić bezpłatnie do egzaminu pisemnego i praktycznego i dodatkowo otrzymać dyplom, zaświadczający zdobycie umiejętności z zakresu zawodu podologa w ramach programu pełnego szkolenia “Wejście w zawód podologa”. Po zdanym egzaminie otrzymacie również dyplom.
Wymagany zadatek 50% oraz podpisanie umowy szkoleniowej w celu rezerwacji miejsca w ciągu 3 trzech dni od zrobienia rezerwacji, chyba że termin szkolenia jest krótszy niż 7 dni, wtedy należy wpłacić całość kwoty na konto ING BANK ŚLĄSKI 15 1050 1025 1000 0092 5117 6260.
Szkolenie bezpłatne dla osób zakwalifikowanych (bezrobotnych lub w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego). Pomagamy wypełnić wnioski i przeprowadzamy przez całą procedurę. Sprawdź tutaj!
Zapraszamy do skorzystania z programu ratalnego MediRaty. Sprawdź tutaj!
Cena poszczególnych modułów zwiera konspekt szkoleniowy, catering oraz modelki do ćwiczeń.
Po ukończeniu kursu, uczestnik otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim za dodatkową opłatą w wysokości 30 zł. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego instruktora Akademii Expertów Urody w małych grupach.
Pamiętajcie że! Każda nowo nabyta umiejętność musi być regularnie wykorzystywana w praktyce po odbyciu szkolenia tak, aby stała się kompetencją do wykonywania zawodu i bycia Expertem naszej akademii.
Nasi instruktorzy są dostępni po szkoleniu aby rozwiać Wasze ewentualne wątpliwości i zapytania na naszym funpage lub poprzez mail: biuro@akademiaexpertowurody.pl
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu odbycia się szkolenia lub odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych.
UWAGA – Program szkolenia jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Akademii Expertów Urody i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.
Uczestnicy szkolenia:
Jest to moduł 1 podstawowy całego programu szkolenia “Wejście w zawód podologa” Uczestnikami szkolenia są osoby manicurzystki, kosmetyczki lub kosmetolodzy oraz osoby zainteresowane. Szkolenie to buduje fundament wiedzy podologa i rekomendujemy właśnie od niego zacząć swoją przygodę z Podologią.
Modelki:
Dostępne podczas szkolenia. Kursant może zaprosić własną modelkę. Modelki ponoszą tylko koszty wykorzystanych produktów.
Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zdobycie podstawowej wiedzy na temat podologii oraz praktycznej umiejętności wykonywania wybranych zabiegów podologicznych.
Cel z zakresu wiedzy:
Zdobycie wiedzy na temat: funkcji skóry i paznokci, budowy anatomicznej stopy, chorób występujących w obrębie skóry, przyczyn powstawania modzeli i odcisków, zasad higieny pracy, zasad postępowania z odpadami medycznymi i kwestii prawnych. Zdobycie znajomości z zakresu środków medycznych i narzędzi podologicznych a także wyposażenia gabinetu. Sposobu przygotowania do zabiegu – wywiadu z pacjentem (ankieta, formularze -świadomej zgody, Rodo), protokół po zabiegowy. Przeciwskazań do zabiegu i możliwych powikłań a także zaleceń po zabiegowych.
Cel z zakresu umiejętności:
Zdobycie praktycznej umiejętności wykonywania poprawnego zabiegu pedicure podologicznego.
Po zakończeniu szkolenia kursant będzie potrafił:
- Omówić funkcje skóry i paznokci oraz budowę anatomiczną stopy
- Rozpoznać zmiany chorobowe na stopie
- Poprawnie wykonać pedicure podologiczny w tym:
- Obciąć paznokcie u stóp i wykonać pielęgnacje wałów paznokciowych
- Pracować skalpelem i dłutem oraz frezarką w celu usunięcia odcisków, nagniotków, modzeli
- Opracować pękające pięty
- Dobierać odpowiednie preparaty na wybranych obszarach zabiegowych, założyć opatrunek.
OBSZARY ZABIEGOWE: Stopy
Część Teoretyczna:
1. Anatomia stopy oraz budowa i funkcje skóry i paznokci
2. Choroby występujące w obrębie stóp
3. Przyczyny powstawania odcisków i modzeli – zapobieganie i metody i techniki ich usuwania
4. Wymagania sanitarne oraz BHP zabiegów podologicznych, postępowanie z odpadami medycznymi
5. Wyposażenie gabinetu podologicznego, przygotowanie do zabiegu, narzędzia pracy, akcesoria i preparaty
6. Wywiad z pacjentem – ankieta, formularze, protokół po zabiegowy
7. Możliwe powikłania i zalecenia po zabiegowe.
8. Dobór narzędzi do schorzenia
9. Metody i techniki usuwania odcisków, modzeli i opracowywanie paznokci i pękających pięt – podologiczne, chemiczne i farmaceutyczne.
Część Praktyczna – praca na modelkach pod kontrolą instruktora:
1. Praktyczna nauka pracy skalpelem i dłutem oraz frezarką w mydle
2. Pokaz wykonania zabiegu wykonany przez instruktora na modelce (pacjent)
3. Samodzielne przygotowanie stanowiska pracy do zabiegu
4. Samodzielne przygotowanie pacjenta do zabiegu – wywiad, formularze, określenie celu zabiegowego, przeprowadzenie diagnostyki i omówienie planu zabiegowego
5. Samodzielne wykonanie zabiegu – dobranie i zastosowanie ćwiczonych technik skalpelem, dłutem i frezarką
6. Samodzielne opracowanie paznokci i pięt, założenie opatrunku
7. Efekt wykonanej pracy jest oceniany przez instruktora i zadowolenie modela