Wejście w zawód Podologa – moduł 1 – Budowa i choroby stopy, pedicure podologiczny

Wejście w zawód Podologa – moduł 1 – Budowa i choroby stopy, pedicure podologiczny

4500 zł 4200 zł

Czas trwania:

25 godzin

Liczba uczestników:

max 1-2 osoby

lokalizacja:

Warszawa, ul. Kawcza 53/1 04-154 Warszawa

zapisz się

Nasz program szkoleń z podologii, ułożyliśmy tak aby sprostać Waszym wymaganiom. Możecie odbyć pełne szkolenie “Wejście w zawód podologa”, które w pełni Was przygotuje do wykonywania zawodu podologa. Szkolenie to obejmuje najważniejsze tematy z programu podyplomowych studiów podologicznych. Jest ono wykonywane w dużo krótszym okresie czasu (8 dni) w trybie dziennym i zawiera 90% czasu poświęconego na warsztaty praktyczne z realizowanych w programie przypadków.  Szkolenie to kończy się egzaminem pisemnym i praktycznym. 

Mamy też przygotowane 2-3 dniowe moduły szkoleniowe , które są odzwierciedleniem programu szkolenia podologicznego “Wejście w zawód podologa “.  Odbywają się one w trybie dziennym bądź weekendowym i możecie je odbyć w odpowiednim dla Was terminie oraz inwestycja w szkolenie jest rozłożona w czasie.  Realizacja w szkolenie w systemie modułowowym pozwala również na wybranie zagadnień które stanowią dla Was wyzwanie bądź zainteresowanie w codziennej pracy a także pozwoli Wam zweryfikować Wasze zaangażowanie w tę wymagającą profesję.

Po każdym skończonym module szkolenia z podologii  1,2, 3 ,4 otrzymujecie dyplom jego ukończenia. Moduły te nie kończą się egzaminami. Po odbyciu wszystkich 4 modułów możecie przystąpić bezpłatnie do egzaminu pisemnego i praktycznego i dodatkowo otrzymać dyplom, zaświadczający zdobycie umiejętności z zakresu zawodu podologa w ramach programu pełnego szkolenia “Wejście w zawód podologa”. Po zdanym egzaminie otrzymacie również dyplom.

  Wymagany zadatek 50% oraz podpisanie umowy szkoleniowej w celu rezerwacji miejsca w ciągu 3 trzech dni od zrobienia rezerwacji, chyba że termin szkolenia jest krótszy niż 7 dni, wtedy należy wpłacić całość kwoty na konto ING BANK ŚLĄSKI 15 1050 1025 1000 0092 5117 6260.

Szkolenie bezpłatne dla osób zakwalifikowanych (bezrobotnych lub w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego). Pomagamy wypełnić wnioski i przeprowadzamy przez całą procedurę. Sprawdź tutaj!

Zapraszamy do skorzystania z programu ratalnego MediRaty. Sprawdź tutaj!

Cena poszczególnych modułów zwiera  konspekt szkoleniowy, catering oraz modelki do ćwiczeń.
Po ukończeniu kursu, uczestnik otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim za dodatkową opłatą w wysokości 30 zł. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego instruktora Akademii Expertów Urody w małych grupach.

Pamiętajcie że! Każda nowo nabyta umiejętność musi być regularnie wykorzystywana w praktyce po odbyciu szkolenia tak, aby stała się kompetencją do wykonywania zawodu i bycia Expertem naszej akademii.
Nasi instruktorzy są dostępni po szkoleniu aby rozwiać Wasze ewentualne wątpliwości i zapytania na naszym funpage lub poprzez mail: biuro@akademiaexpertowurody.pl
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu odbycia się szkolenia lub odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych.

 

UWAGA – Program szkolenia jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Akademii Expertów Urody i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

 

Uczestnicy szkolenia:
Jest to moduł 1 podstawowy całego programu szkolenia “Wejście w zawód podologa” Uczestnikami szkolenia są osoby manicurzystki, kosmetyczki lub kosmetolodzy oraz osoby zainteresowane. Szkolenie to buduje fundament wiedzy podologa i rekomendujemy właśnie od niego zacząć swoją przygodę z Podologią. 

Modelki:
Dostępne podczas szkolenia. Kursant może zaprosić własną modelkę. Modelki ponoszą tylko koszty wykorzystanych produktów.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zdobycie podstawowej wiedzy na temat podologii oraz praktycznej umiejętności wykonywania wybranych zabiegów podologicznych. 

Cel z zakresu wiedzy:
Zdobycie wiedzy na temat: funkcji skóry i paznokci, budowy anatomicznej stopy, chorób występujących w obrębie skóry, przyczyn powstawania modzeli i odcisków, zasad higieny pracy, zasad postępowania z odpadami medycznymi i kwestii prawnych. Zdobycie znajomości z zakresu środków medycznych i narzędzi podologicznych a także wyposażenia gabinetu. Sposobu przygotowania do zabiegu – wywiadu z pacjentem (ankieta, formularze -świadomej zgody, Rodo), protokół po zabiegowy. Przeciwskazań do zabiegu i możliwych powikłań a także zaleceń po zabiegowych. 

Cel z zakresu umiejętności:
Zdobycie praktycznej umiejętności wykonywania poprawnego zabiegu pedicure podologicznego. 

Po zakończeniu szkolenia kursant będzie potrafił:

 1. Omówić funkcje skóry i paznokci oraz budowę anatomiczną stopy
 2. Rozpoznać zmiany chorobowe na stopie
 3. Poprawnie wykonać pedicure podologiczny w tym:
  1. Obciąć paznokcie u stóp i wykonać pielęgnacje wałów paznokciowych 
  2. Pracować skalpelem i dłutem oraz frezarką  w celu usunięcia odcisków, nagniotków, modzeli 
  3. Opracować pękające pięty
  4. Dobierać odpowiednie preparaty na wybranych obszarach zabiegowych, założyć opatrunek.

OBSZARY ZABIEGOWE:  Stopy

Część Teoretyczna:

1.       Anatomia stopy oraz budowa i funkcje skóry i paznokci

2.      Choroby występujące w obrębie stóp

3.      Przyczyny powstawania odcisków i modzeli – zapobieganie i metody i techniki ich usuwania

4.      Wymagania sanitarne oraz BHP zabiegów podologicznych, postępowanie z odpadami medycznymi

5.      Wyposażenie gabinetu podologicznego, przygotowanie do zabiegu, narzędzia pracy, akcesoria i preparaty

6.      Wywiad z pacjentem – ankieta, formularze, protokół po zabiegowy

7.      Możliwe powikłania i zalecenia po zabiegowe.

8.     Dobór narzędzi do schorzenia

9.      Metody i techniki usuwania odcisków, modzeli i opracowywanie paznokci i pękających pięt – podologiczne, chemiczne i farmaceutyczne.

Część Praktyczna – praca na modelkach pod kontrolą instruktora:

1.       Praktyczna nauka pracy skalpelem i dłutem oraz frezarką w mydle

2.      Pokaz wykonania zabiegu wykonany przez instruktora na modelce (pacjent)

3.      Samodzielne przygotowanie stanowiska pracy do zabiegu

4.      Samodzielne przygotowanie pacjenta do zabiegu – wywiad, formularze, określenie celu zabiegowego, przeprowadzenie diagnostyki i omówienie planu zabiegowego

5.      Samodzielne wykonanie zabiegu  – dobranie i  zastosowanie ćwiczonych technik skalpelem, dłutem i frezarką

6.       Samodzielne opracowanie paznokci i pięt, założenie opatrunku

7.       Efekt wykonanej pracy jest oceniany przez instruktora i zadowolenie modela

 

 


Zapisz się na szkolenie już dzisiaj!

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe. Sprawdź najbliższe terminy kursów.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych... więcej