Advanced Class: Osocze Bogatopłytkowe

Advanced Class: Osocze Bogatopłytkowe

3000 zł

Czas trwania:

8 godzin (1 dzień)

Liczba uczestników:

max 1-2 osoby

lokalizacja:

Warszawa, ul. Kawcza 53/1, 04-154 Warszawa

zapisz się

Mezoterapia przy wykorzystaniu własnego osocza bogatopłytkowego cieszy się popularnością ze względu na dużą skuteczność i fakt, iż materiał do iniekcji pobierany jest bezpośrednio od pacjenta, co ma szczególne znaczenie dla uczuleniowców. Osocze bogatopłytkowe najczęściej stosowane jest w celu redukcji zmarszczek i rewitalizacji skóry. Zabieg wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Odpowiednio przygotowanym osoczem ostrzykuje się wybrany obszar zabiegowy w serii zabiegów co miesiąc od 3-6 razy.
Podczas szkolenia poznasz podstawy anatomii i sposób przygotowywania osocza oraz techniki iniekcyjne. Część praktyczna obejmuje ćwiczenia na modelkach, wykonywane pod nadzorem wykwalifikowanych szkoleniowców.Wymagany zadatek 50% oraz podpisanie umowy o szkolenie w celu rezerwacji miejsca w ciagu 3 trzech dni od zrobienia rezerwacji, chyba że termin szkolenia jest krótszy niż 7 dni, wtedy należy wpłacić całość kwoty na konto ING BANK ŚŁĄSKI 15 1050 1025 1000 0092 5117 6260.

Szkolenie bezpłatne dla osób zakwalifikowanych. Pomagamy wypełnić wnioski i przeprowadzamy przez całą procedurę. Sprawdź tutaj!

Zapraszamy do skorzystania z programu ratalnego MediRaty. Sprawdź tutaj!

Zakładki

Nagłowek
Opis W cenę szkolenia wliczony jest konspekt szkoleniowy, catering oraz modelki do ćwiczeń.
Po ukończeniu kursu, uczestnik otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim za dodatkową opłatą 30 zł. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego instruktora Akademii Expertów Urody w małych grupach.
Pamiętaj! Każda nowo nabyta umiejętność musi być regularnie wykorzystywana w praktyce po odbyciu szkolenia tak, aby stała się kompetencją do wykonywania zawodu i bycia Expertem naszej akademii.
Nasi instruktorzy są dostępni po szkoleniu aby rozwiać Wasze ewentualne wątpliwości i zapytania na naszym funpage lub poprzez mail: biuro@akademiaexpertowurody.pl
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu odbycia się szkolenia lub odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych.

 

UWAGA – Program szkolenia jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Akademii Expertów Urody i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

 

 

Uczestnicy szkolenia:
Uczestnikami szkolenia są osoby, które mają wiedzę i doświadczenie w pracy kosmetyczki lub kosmetologa, wiedzę na temat budowy skóry, ukończony kurs mezoterapii igłowej.

Modelki:
Dostępne podczas szkolenia. Kursant może zaprosić własną modelkę. Modelki ponoszą tylko koszty preparatów do pozyskania osocza.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy, praktycznej umiejętności wykonywania poprawnego zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Cel z zakresu wiedzy:
Zdobycie wiedzy na temat: zasad higieny pracy, przygotowania do zabiegu – wywiadu z pacjentem, przeciwwskazań do zabiegu i możliwych powikłań, przygotowania protokołu wykonannego zabiegu, gospodarowania odpadami medycznymi i kwestii prawnych i zaleceń pozabiegowych.

Cel z zakresu umiejętności:
Zdobycie praktycznej umiejętności wykonywania znieczulenia, umiejętności pozyskania osocza otrzymania osocza oraz stosowania dostępnych technik iniejcyjnych na wybranych obszarach zabiegowych tak, aby osiągnąć zamierzony cel poprawy jakości i wyglądu skóry.
OBSZARY ZABIEGOWE I st: twarz, oczy, szyja, dekolt, dłonie.
Wykonywanie zabiegów odbywa się wraz z instruktorem i samodzielnie pod okiem instruktora.

Część Teoretyczna:
1. Anatomia i fizjologia skóry
2. Zasady higieny pracy – aseptyka pracy, urządzeń, środków medycznych i osbszaru zabiegowego oraz zasady BHP podczas wykonywania z preparam krwiopochodnym, wymagania prawne do przeprowadzania zabiegów kosmetologicznych
3. Wskazania i przeciwskazania do zabiegu, zalecenia po zabiegowe oraz możliwe powikłania
4. Dokumentacja zabiegowa – wywiad medyczny z pacjentem, formularz świadomej zgody i Rodo, zalecenia po zabiegowe
5. Etapy przygotowania do zabiegu – cele zabiegowe i kryteria doboru techniki oraz plan zabiegu
6. Środki medyczne, charakterystyka preparatów oraz narzędzi do aplikowania osocza (strzykawki, igły), zasady obsługi wirówki w celu uzyskania osocza boatopłytkowego – (czas i szybkość obrotów)
7. Osocze bogatopłytkowe – chcarakterystyka, właściwości , czynniki wzrostu oraz białka biologiczne i ich działąnie
8. Metody i techniki aplikacji
Część Praktyczna – zabieg wykonywany na modelkach pod kontrolą instruktora:

1. Pokaz wykonany przez instruktora.
2. Przygotowanie do zabiegu – przygotowanie stanowiska pracy –dobór środków dezynfekcyjnych, strzykawek, igieł, preparatów i preparatów pomocniczych, środków higieniczne i aseptyczne, wirówki. Przygotowanie pacjenta poprzez przeprowadzenie wywiadu, wypełnienie formularzy zgody i Rodo, wykluczenie przeciwskazań, zalecenia po zabiegowe, przekaznaie instrukcji po zabiegowych
3. Pokaz instruktora
4. Przygotowanie obszaru zabiegowego
5. Etapowe wykonywanie zabiegu pod kontrolą instruktora
6.Końcowa ocena efektu zabiegowego instruktora oraz zadowolenie klientki


Zapisz się na szkolenie już dzisiaj!

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe. Sprawdź najbliższe terminy kursów.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych... więcej