Aktualności

Kto może wziąć udział w szkoleniach kosmetycznych?

kurs wypełniania kwasem hialuronowym

Każdy profesjonalny salon kosmetyczny poszukuje wykwalifikowanych pracowników, którzy mają doświadczenie oraz ukończone branżowe kursy z certyfikatami. Dzięki temu stale mogą poszerzać swoje usługi, wprowadzając nowe zabiegi, wykonywane przez wyspecjalizowany personel. Dlatego szkolenia kosmetyczne, organizowane przez Akademię Expertów, kierowane są zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych, które chcą zgłębiać wiedzę dotyczącą branżowych nowinek.

Szkolenia z trwałego makijażu

Basic Class: Makijaż Permanentny brwiJednym z najchętniej wybieranych kursów jest ten zdradzający tajniki makijażu permanentnego. Coraz więcej kobiet decyduje się na trwałe podkreślenie brwi czy konturów ust, dlatego zabieg ten wprowadzany jest do niemal każdego salonu kosmetycznego. Zanim jednak pracownicy staną się specjalistami z nowej dziedziny, muszą przejść profesjonalne szkolenie. Makijaż permanentny to trwały sposób poprawiania swojego wyglądu, dlatego nawet najmniejsze pociągnięcie igłą musi być precyzyjne. Istotny jest także dobór najdogodniejszej metody, pasującej do wyglądu klientki oraz znajomość wykorzystywanych narzędzi. To wszystko oraz wiele więcej każdy zainteresowany ma szansę poznać i dowiedzieć się w czasie szkolenia.

Modelowanie i wypełnianie ust

wypełnianie kwasem hialuronowymOsoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z kosmetologią chętnie uczestniczą także w kursach powiększających usta. Wynika to głównie z popularności tego zabiegu, który nie jest już tak niedostępny cenowo jak dawniej. Kurs wypełniania kwasem hialuronowym jest więc miejscem, gdzie spotykają się zarówno kosmetyczki z doświadczeniem w kosmetyce estetycznej, jak i osoby stawiające w niej dopiero swoje pierwsze kroki. Aby każdy wyszedł ze szkolenia usatysfakcjonowany zdobytą wiedzą, omawiane są tam podstawy anatomii obejmujące wszelkie obszary zabiegowe, niezbędne narzędzia do pracy, charakterystyka działania kwasu hialuronowego, ale także przekazywane są zdolności praktyczne.To najważniejszy punkt każdego szkolenia, ponieważ to końcowa próba samodzielnego modelowania ust pod okiem profesjonalisty pozwala zdobyć certyfikat z oceną.

Szkolenia kosmetyczne nie są organizowane wyłącznie dla doświadczonych pracowników salonów kosmetyki estetycznej. Każda zainteresowana osoba może wziąć udział w dowolnym kursie, by dzięki zdobytej wiedzy podjąć się nowej pracy bądź otworzyć własny salon. Bez względu na to czy chce wyspecjalizować się wyłącznie w wykonywaniu jednego zabiegu, czy z czasem zdobywać kolejne certyfikaty, na pewno w Akademii Expertów znajdzie to, czego szuka.